Fc Baltai

Naujienos

2016-03-31

LIETUVIŠKI SIMBOLIAI - MŪSŲ STIPRYBĖ!

Norisi nieko nelaukus užduoti klausimą – kaip dažnai gatvėse matote lietuvišką simboliką, vėliavas? Pats sau atsakiau maždaug taip – su retomis išimtimis lietuvišką simboliką matau tik per valstybines šventes. Tada ant namų būna iškabintos vėliavos. Gal ir juokingai nuskambės, bet apgailestauti dėl trispalvių kiekio sumažėjimo aplinkoje tenka net dėl to, kad dabar mūsų automobilių numeriai paženklinti Europos Sąjungos simboliais.
Žinoma, pasitaiko atgaivos širdžiai momentų. Tokių, kaip patriotų eitynės Kaune ir Vilniuje. Arba svarbios sportininkų varžybos. Šiais atvejais patriotines nuotaikas stiprina ne tik pats įvykis, bet ir lietuviškų simbolių gausa.
Deja, kasdienybėje mūsų vėliavą ar Gediminaičių stulpus išvysi retai. Nebent sutiksi brolišką sielą – patriotą. Tuo tarpu kai kuriose valstybėse padėtis šiuo klausimu yra daug geresnė. Ir tose šalyse, kuriose šiaip jau yra didelių problemų su imigracija bei vadinamuoju „politkorektiškumu“.
Taigi, ką daryti, kad situacija gerėtų?
Visų pirma, manau, reikia šiek tiek pakoreguoti požiūrį ar bent jau tarpusavyje išsiaiškinti už ką mes ir kodėl. Pavyzdys – Lietuvos vėliavos spalvų kepurė. Jūs už ar prieš? O marškinėliai? O moterišką rankinė? O vėliavėlės ant džinsų užpakalinių kišenių? O ant puskojinių?
Manau, ne visų atsakymai ir ne visur sutampa. Dar daugiau – kai kurie iš mūsų yra kategoriškos nuomonės, kad vėliava turi būti gerbiama taip stipriai, kad jos vieta tik aukštai ant stiebo, vėliavos koto. Pats esu idealistas ir man Lietuvos vėliavos (senoji ir šių laikų) yra šventas dalykas. Tačiau kasdien matyti nykumą, pilkumą be mūsų Tautos simbolių ir suprasti, kad apie Lietuvą tautiečiai susimąsto tik per žinias matydami politikus (pranešančius apie „susiveržti diržus reikalaujančią situaciją“) ir kriminalų naujienas, man tikrai nepatinka. Ir nieko gero nežada.
Esu tvirtos nuomonės, kad estetika ir matomi simboliai formuoja žmogaus požiūrį, jausmus. Tad noriu, kad kuo dažniau lietuviškus simbolius matytume savo kasdienybėje.
Todėl siūlau Jums, broliai ir seserys lietuviai, pasisakyti už vėliavas ant drabužių, rankinių, automobilių, namų sienų, langų. Patys mes, patriotai, ir taip dažnai pasipuošiame tautine atributika. Tad: 1) populiarinkime ją tarp pažįstamų, draugų; 2) švenčių progomis pasinaudokime proga padovanoti kažką tokio draugams, artimiesiems; 3) būkime originalūs ir sumanūs – pavyzdžiui kiemo tvorą nudažius geltonai, žaliai, raudonai, lietuvišką nuotaiką sukursime daugybei praeinančių ar pravažiuojančių pro šalį; 4) jei gaminsime ir prekiausime (ar patys pirksime) įvairiais daiktais su lietuviška simbolika, bus dvigubai gerai – jos daugės aplinkui ir patriotas turės darbo.
Matomi simboliai formuoja pasaulėžiūrą, vienija. Jei dažniau pasipuošime tautinėmis spalvomis, gyvenimas palaipsniui taps šviesesnis, gražesnis, geresnis.